למרות המצב אנו פתוחים כרגיל עקב היותנו עסק חיוני. שנדע ימים טובים יותר!

שיפוץ טורבו

שיפוץ טורבו היא אופציה שמשלבת מחיר שפוי לצד קבלת החלק במצב מצוין. אנו בטופ טורבו במסגרת תהליך שיפוץ הטורבו מפרקים את המגדש מכל תוכנו (ליבה) ומחליפים את הליבה שלו בליבה חדשה ומקורית, כך שאנחנו יודעים בוודאות שפנים הטורבו חדש. לאחר מכן הטורבו עובר בדיקות קפדניות ואיזון במכונות ייעודיות כך שאנחנו יודעים שהטורבו יוצא מושלם מהמפעל.

להזמנת שירות ולקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית צרו קשר כעת >>

טורבו לפי יצרן

אבארט
אאודי
אופל
אינפיניטי
איסוזו
בנטלי
ביואיק
ב.מ.וו
אסטון מרטין
אלפא רומיאו
ג'יפ
גרייט וול
דאצ'יה
וולוו
הונדה
האמר
דייהטסו
דודג'
לנצ'יה
לנדרובר
יונדאי
יגואר
טויוטה
לקסוס
מאזדה
מאן
ניסאן
מרצדס
מיצובישי
מיני
מזראטי
סאאב
סאיק-MG
סאנגיונג
סובארו
סוזוקי
פולקסווגן
סקודה
סמארט
סיטרואן
סיאט
פרארי
פיג'ו
פיאט
פורשה
פורד
רנו
קרייזלר
קיה
קופרה
קדילאק
שברולט
DS
GAC

אז מה עדיף? שיפוץ טורבו, טורבו חדש או טורבו מפירוק?

לא נעים לשמוע שיש תקלה במגדש טורבו. אחרי שהבנת שאין לך ברירה ויש לתקן את התקלה כדאי שתדע את ההבדל בין סוגי הטורבו הקיימים בשוק כדי שתוכל לשקול מה טוב לך ולא מה טוב למוסך.

יתרונות שיפוץ טורבו

  • המשך שימוש בטורבו המקורי לאחר שהחליפו את הליבהשיפוץ טורבו לרכב
  • עלות שיפוץ נמוכה באופן משמעותי לעומת טורבו חדש
  • בדיקת מקיפה של הטורבו וחלקיו
  • ביצוע בדיקת איכות עם סיום העבודה

אלטרנטיבות לשיפוץ טורבו

טורבו חדש

פשוטו כמשמעו – מדובר בהתקנה של טורבו חדש, כאשר החיסרון הגדול כאן הוא העלות הגבוהה. מעבר לכך, חשוב לבדוק מהיכן הטורבו הגיע, מי החברה שמייצרת את הטורבו והאם מדובר בחלק מקורי או חליפי, משך זמן האחריות וכך נוכל לקבל תמונה טובה יותר לגבי טיב החלק. לרוב, נבחר באופציה של טורבו חדש במקרים שבהם הטורבו הישן עבר שיפוצים חוזרים ונשנים/בעיה בלתי הפיכה.

טורבו מפירוק

מגרשי פירוקים מחזיקים מגדשי טורבו שפורקו מרכבים לאחר תאונה. בדר”כ המחירים של חלקים זולים אך הבעיה שאי אפשר לדעת את מצבו של הטורבו ובמקרים מסוימים מדובר בחלקים עם תקלות קיימות או תקלות שצצות לאחר מספר חודשים. בתקופה האחרונה הבדלי המחיר בין הפירוקים למשופצים הצטמצמו וכבר לא משתלם לקחת סיכון על חלק מפירוק. אך במקרים בהם הטורבו במצב הדורש החלפה ואין אנו מעוניינים לרכוש חלק חדש בעלויות גבוהות ניתן לבחור באופציה של טורבו מפירוק, כאשר חשוב לבצע את הזמנת השירות דרך נותני שירות אמינים ומקצועיים אשר מעניקים אחריות על העבודה.

תקלות נפוצות במנועי (מגדשי) טורבו ומניעתן:

בעיות טורבינה – אשר מופעלת על ידי גזי הפליטה

בעיות במדחס – אשר מונע בכוח שמייצרת הטורבינה

הבעיות ברכיבים אלה יכולות לכלול: שחיקת מיסבים, סתימות, נזילות, עיוות של הרכיבים (דיפורמציה) ועוד.

על מנת למנוע בעיות אלה כדאי להקפיד על:

  1. אספקת שמן – המגדש זקוק לשמן בכמות נאותה ובלחץ גבוה, לכן צריך להקפיד על מתן שמן
  2. אי כיבוי מיידי של המנוע – עם סיום הנסיעה מוטב לא לכבות את המנוע מיידית, מכיוון שרכיבי המגדש (כגון הטורבינה, גלגל המשאבה, המדחס ועוד) עדיין פועלים והם זקוקים לשמן שאינו מגיע אליהם עם כיבוי המנוע, מה שעלול לגרום לרכיבים אלה נזק.
  3. חימום המנוע טרם תחילת הנסיעה
  4. שימוש בשמן של יצרנית הרכב בלבד

שיפוץ טורבו בטופ טורבו – זו המומחיות שלנו

אנו משפצים את כל סוגי מגדשי הטורבו לרכב ומחזיקים מלאי מוכן של טורבו משופץ לכל סוגי הרכב. אנו משתמשים בחלקים מקוריים בלבד אשר מאושרים על ידי יצרני הרכב ורמת השיפוץ היא מקצועית מאד ומתבצעת על ידי צוות מנוסה ומוסמך. בסיום תהליך השיפוץ כל מגדש טורבו עובר בדיקות איכות אשר מאשרות כי הטורבו עובד באופן תקין וניתן להרכיב אותו ברכב.

שאלות ותשובות

מהם הגורמים לתקלות במגדש הטורבו?

חדירת חלקיקים לטורבו דרך פילטר האוויר, הדלק ושמן המנוע, שימוש לא נכון במגדש שעלול לגרום לשחיקת המגדש (אימוץ הטורבו ישר עם תחילת הנסיעה לפני שיגיע לטמפרטורה מתאימה או כיבוי המנוע לאחר נסיעה ללא המתנה) וכן פגיעה פיזית.

מהם הסימנים לתקלה בטורבו?

רעש של חריקה, יציאת עשן מהמנוע, מנוע עם תפוקה לא אחידה מאותתים לנו כי ייתכן וישנה בעיה שמקורה ממגדש הטורבו.

שיפוץ או החלפת טורבו?

לאחר בדיקה מקיפה במוסך יהיה אפשר לקבוע אם ניתן לשפץ את מגדש הטורבו או אם יש צורך להחליפו. בהתאם למצב הטורבו ולעלויות השיפוץ מול ההחלפה תוכלו להחליט יחד עם ההמלצה של המוסך מהי האופציה העדיפה והמשתלמת עבורכם הן מבחינת תקציב והן מבחינת איכות המגדש.

איך בודקים טורבו?

ראשית תתבצע בדיקה כללית וחיצונית של חלקי הטורבו ואם החלקים הנעים של הציר והטורבינות תואמים את דרישות היצרן. לאחר מכן תתבצע בדיקת פתחי איטום, איתור סדקים וכי אין נזילות של שמן מהמגדש בעת נסיעה. בשלב הסופי תתבצע הרצה ואיזון של המגדש באופן מקצועי ומדויק התאם להוראות היצרן ובמהירויות גבוהות.

כמה עולה שיפוץ טורבו?

העלות משתנה בהתאם לסוג הדגם והיצרן, בעוד שעלות החלפת מגדש טורבו יכולה להגיע לאלפי שקלים במקרים בהם הטורבו ניתן לתיקון ניתן לחסוך משמעותית בעלויות על ידי תיקון נקודתי. במוסך תתבצע דיאגנוסטיקה לשם קביעה מהי האופציה המתאימה והמשתלמת ביותר. חשוב לא להתפתות וללכת למוסכים חאפרים אלא רק למוסכים מקצועיים המנוסים בשיפוץ והחלפת טורבו, תוך שימוש בחלקים איכותיים ובהתאם להוראות היצרן.

מאמרים נוספים

מגדש טורבו כפול

מגדש טורבו כפול

מגדשי הטורבו מגבירים ומעצימים את תפוקות המנוע על ידי דחיסת אוויר, ומגבירים ומגדילים, הן את המומנט והן את הספק המנוע לטובת הפקת נצילות משופרת יותר

שיפוץ טורבו מחיר

שיפוץ טורבו מחיר

מחירו של מגדש טורבו נע בין כמה מאות לבין כמה אלפי שקלים, תלוי כמובן בסוג ובאם מדובר בשיפוץ או החלפה. מה עוד צריך לדעת על

פיגור טורבו

פיגור טורבו

אם פעם מכונית עם מנוע טורבו היתה חיזיון יחסית נדיר, הרי שהיום, מרבית יצרני הרכב כבר הבינו את היתרון שמגדש הטורבו מספק וכמעט כולם אימצו

ניקוי מגדש טורבו

שסתום טורבו

מגדש הטורבו הוא רכיב המתחבר לצינור הפליטה של המנוע, ומטרתו לשפר את ניצול כוח המנוע. מגדש זה למעשה משתמש בגזים הנפלטים כתוצאה מפעולת מנוע הבערה,

להתחלת שיחה בוואצאפ / סמס,
נא מלאו את מספר הטלפון שלכם

תודה רבה, פרטיכם נקלטו !
נציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם
הודעה נשלחה מאיתנו עכשיו, גשו לוואצאפ / סמס להמשך שיחה.
דילוג לתוכן