אחד מהרכיבים המכאניים בכל כלי רכב זהו מגדש הטורבו. מדובר במדחס אוויר שנמצא בתוך שבלול. הוא מורכב משתי טורבינות אשר מחוברות אחת לשנייה בצורה סיבובית. המטרה של מגדש הטורבו הוא למעשה שיפור הביצועים של כלי הרכב תוך חיסכון של צריכת הדלק. מדובר בהחלט ברכיב חשוב ושימושי. על מנת שניתן יהיה ליהנות ממלוא התועלת שלו חשוב להקפיד על תפעול נכון ושמירה נכונה של מגדש הטורבו.

איך תשמרו על הטורבו הרכב?

אז כאמור לא די בהתקנה של רכיב הטורבו לרכב. חשוב מאוד לדאוג לתפעול הנכון שלו. זה כולל –

  • שימון קבוע של מגדש הטורבו.
  • שימוש בשמן מתאים לטורבו. חשוב לדעת כי כאשר נעשה שימוש בשמן שאינו מתאים עלול מגדש הטורבו להיהרס.
  • הקפדה על החלפת השמן והחלפת הפילטרים תוך שימוש מתאים להגדרות היצרן.

שמרו היטב על המנוע!

תנו למנוע לנוח – לפני הנסיעה, יש לשמור שלא לאמץ את המנוע. לאחר ההתנעה יש להמתין זמן מה עד שהמנוע יתחמם ויהיה מוכן להיכנס לעבודה. אם מאמצים את המנוע בבת אחת, עשויים לגרום לשחיקה וכמובן גם פגיעה במגדש.

חשוב לשים לב שלא לכבות את המנוע עם סיום הנסיעה. יש לאפשר מנוחה למנוע למשך דקה או שניים ורק אחר כך לבצע את הכיבוי. זאת בגלל החום שקיים במגדש והוא עשוי לגרום לסתימות במעברי המגדש.

תחזוקה נכונה חוסכת כסף

חשוב לדעת כי בכל מה שקשור למכונית על כל חלקיה, שימוש נכון ויעיל הוא כזה אשר מוביל לחיסכון של ממש בעלויות. אם זו התחזוקה הנאותה של מגדש הטורבו אשר בהחלט תסייע בשמירה על התפעול הנכון שלו ואם זו ההקפדה על הכללים שיסייעו גם בשמירה על המנוע. כך גם למעשה עם כל חלקי המכונית.  באופן דומה לנהג שמקפיד על טיפול נכון במצבר – הוא רוכש מצבר איכותי  של חברה מוכרת, הוא דואג לנהוג באופן נכון, מבצע טיפולים תקופתיים ובמקרה כזה המצבר בהחלט ייתן תפוקה טובה יותר ולאורך זמן רב יותר.

בחירה בשירות משתלם עבור שיפוץ והחלפת טורבו

 ניתן לרכוש את המגדש במחיר זול בשוק, אך בעת קניה של חלק ברכב מה שחשוב הוא האמינות של החלק – כי לעיתים מוצר זול עלול להיות באיכות ירודה כך שיכול להיווצר מצב שנשקיע כסף על חלק שייהרס תוך זמן קצר שעלול אף לגרום לנזקים נוספים ברכב. בעת קניית טורבו ההמלצה היא ללכת למוסך אשר מתמחה בשיפוץ ותיקון מגדשי טורבו, כך שאתם תקבלו שירות מטעם מומחים בתחום. זאת לצד השוואת מחירים, כך שתקבלו שירות ומוצר איכותי לצד מחיר משתלם.

 

אנו TopTurbo מומחים לשיפוץ החלפה ועבודות תחזוקה מגדשי טורבו עבור כל סוגי הרכבים